09.09.2016 V NNC BRDO USPOSABLJANJE ZA TRENERJA VRATARJEV B - Športno društvo PREDDVOR

09.09.2016 V NNC BRDO USPOSABLJANJE ZA TRENERJA VRATARJEV B

Aktualno > Novice
V Nacionalnem nogometnem centru Brdo je med 19. in 27. avgustom potekal drugi modul usposabljanja za trenerja vratarjev B. Po prvem modulu, ki je bil namenjen usmeritvam v razvoju in selekcioniranju mladih vratarjev, so se udeleženci usposabljanja seznanili tudi z ostalimi strokovnimi temami.

Drugi modul je otvoril Brane Elsner, ki je predaval o nogometnih znanjih. Predavanjem, ki so vključevale tudi pedagoško-vodstvene sposobnosti trenerja, taktično pripravo vratarja v povezavi s tehniko branjenja in kondicijo, strateško in psihološko pripravo vratarja na tekmo, metode dela, letni načrt in drugo, so sledili praktični prikazi na igrišču.

Drugi modul bo zaključen konec septembra, ko bodo udeleženci opravljali teoretični in praktični izpit.

Poleg znanih vratarjev prve slovenske nogometne lige, se je šolanja udeležil tudi naš Slavko A. Bogataj, ki s tem nadgrajuje svojo trenutno trenersko licenco C. To je prvo tovrstno usposabljanje za trenerje vratarjev, tako da bodo šli udeleženci v zgodovino slovenskega nogometa kot prvi s takšnim uradnim nazivom.

Celoten članek je objavljen na: NZS.SI