18.09.2024 Zgodovinski uspeh članske ekipe NK Preddvor v pokalu - Športno društvo PREDDVOR

Pojdi na vsebino

18.09.2024 Zgodovinski uspeh članske ekipe NK Preddvor v pokalu

Aktualno > Novice
V 2. krogu tekmovanja za Pokal Pivovarna Union se je članska ekipa Preddvora pomerila z ekipo Eksist Žiri, ki sicer nastopa v 3. slovenski ligi.

Kljub temu se naši fantje nasprotnika niso ustrašili in že v uvodnih minutah nakazali, da so resni kandidati za preboj v naslednji krog pokalnega tekmovanja. Tako je med številnimi gledalci završalo že v 9. minuti, ko je zadel Rok Tomažič, pet minut kasneje pa je na 2:0 povišal Kristjan Eržen. Gostje so sicer poskušali rezultat polepšati, a jim to ni uspelo, še več, v 42. minuti je za vodstvo s 3:0 poskrbel Jan Ajdovec. V drugem polčasu se je pričakoval nalet gostov, a so domačini z disciplinirano igro vse napade odbili, učinkoviti pa so bili tudi v napadu - dvakrat je zadel Luka Prestor - in dosegli visoko, a zasluženo zmago s 5:0.

Uvrstitev Preddvora med 32 najboljših slovenskih članskih ekip je nedvomno zgodovinski uspeh, za katerega so zaslužni tako strokovno vodstvo kot vsi igralci ter tudi vsi podporniki, ki tako ali drugače izražajo naklonjenost naši perspektivni članki ekipi. Vsi skupaj pa že z nestrpnostjo pričakujemo žreb za 3. krog, ki bo v ponedeljek, 30.9.2024 na sedežu NZS.

Pripravil: Roman Rogelj