01.10.2015 Uvrstitev na seznam društev, ki delujejo v javnem interesu - Športno društvo PREDDVOR

01.10.2015 Uvrstitev na seznam društev, ki delujejo v javnem interesu

Aktualno > Novice
Dne 24.6.2015 je vlada Republike Slovenije sprejela Sklep o objavi seznama upravičencev do donacij za leto 2015, na katerem je na 134. strani tudi naše Športno društvo Preddvor. Že aprila lani smo od Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport prejeli ODLOČBO št. 6717-23/2014/7 (08-09) z dne 2.4.2014 s katero se našemu Športnemu društvu Preddvor, Srednja Bela 52A, 4205 Preddvor, za nedoločen čas podeljuje status društva, ki deluje v javnem interesu na področju športa.

Za pridobitev tega statusa smo se pripravljali že dalj časa in ga v lanskem letu dokončno pridobili. Nekaj od pomembnejših stvari, ki jih takšen status omogoča, je možnost za brezplačni najem prostorov v lasti občine Preddvor in uvrstitev na s
eznam upravičencev do donacij iz naslova dohodnine za prihodnja leta. To lahko v prihodnosti pomeni tudi pomemben vir dohodka za izboljšanje pogojev delovanja društva.

Zato vas vabimo in apeliramo na vas, da nas tudi na ta način podprete! Tako lahko sami izpolnite spodnjo "ZAHTEVO za namenitev dela dohodnine za donacije" po priloženih navodilih za izpolnjevanje na drugi strani in jo potem osebno oddate kadar koli prek sistema eDavki na spletni stani http://edavki.durs.si, pisno ali ustno na zapisnik pri davčnem organu ali pa jo osebno oddate predstavnikom Športnega društva Preddvor, ki jo bodo v vašem imenu do konca koledarskega leta oddali na pristojni finančni urad. Že vnaprej se zahvaljujemo za sodelovanje...

OBRAZEC: ZAHTEVA ZA NAMENITEV DELA DOHODNINE ZA DONACIJE v MS WORD (DOC) obliki