07.04.2014 Pridobitev statusa društva, ki deluje v javnem interesu - Športno društvo PREDDVOR

07.04.2014 Pridobitev statusa društva, ki deluje v javnem interesu

Aktualno > Novice

Prejšnji teden smo od Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport prejeli ODLOČBO št. 6717-23/2014/7 (08-09) z dne 2.4.2014 s katero se našemu Športnemu društvu Preddvor, Srednja Bela 52A, 4205 Preddvor, za nedoločen čas podeljuje status društva, ki deluje v javnem interesu na področju športa.

Za pridobitev tega statusa smo se pripravljali že dalj časa in ga v letošnjem letu dokončno pridobili. Nekaj od pomembnejših stvari, ki jih takšen status omogoča, je možnost za brezplačni najem prostorov v lasti občine Preddvor in uvrstitev na s
eznam upravičencev do donacij iz naslova dohodnine za prihodnja leta. To lahko v prihodnosti pomeni tudi pomemben vir dohodka za izboljšanje pogojev delovanja društva.