31.08.2024 Zadovoljni z otvoritvijo ŠP Preddvor in začetkom nove tekmovalne sezone - Športno društvo PREDDVOR

Čeprav smo okvirni datum začetka uporabe Športnega parka Preddvor že nekaj časa predvidevali za konec avgusta, smo potrditev termina uradnega odprtja prejeli šele nekaj dni prej. Hitro smo se dogovorili, da za potek petkove uradne otvoritve poskrbi Občina Preddvor, za izvedbo sobotnega tekmovalnega dela pa Športno društvo in tako skupaj obeležimo ta zgodovinski dogodek.

Trak so tako v petek 30.8. okrog 13.30 prerezali predsednik Športnega društva Preddvor Roman Rogelj, župan Občine Preddvor Rok Roblek in predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović. Otvoritve se je udeležila množica domačinov in povabljenih uglednih gostov ter posameznikov, ki so v preteklosti pripomogli k izgradnji te prepotrebne športne infrastrukture.

Naslednji dan, v soboto 31.8., pa je bil za nas precej več, kot običajni začetek nove nogometne sezone. Slovesno odprtje je botrovalo, da smo poleg javnega obveščanja posredovali osebna vabila še vsem, ki so kadarkoli nastopili za nogometno ekipo Preddvora. Od najstarejših so prišli Marjan Andoljšek, Marjan Toporš in Andrej Nunar, ki je kot najstarejši z začetnim udarcem tudi otvoril prvenstveno tekmo 1. kroga MNZ Gorenjske sezone 2024/25 proti nogometašem Britofa. Žogo mu je izročil predsednik Športnega društva Roman Rogelj, njemu pa sta jo je takorekoč z neba dostavila domača jadralna padalca skupaj s slovensko in občinsko zastavo. Igralce obeh ekip so na igrišče pospremili otroci, ki nastopajo za mlajše selekcije. Tekmo se je ogledalo več kot 500 gledalcev, ki so se na koncu lahko veseli prve zmage domačih v novi sezoni z rezultatom 4:1.

Za varnost in prometni red ter požarno varnost na tekmi so skrbeli člani domačega gasilskega društva, za pogostitev po tekmi Občina Preddvor, imeli pa smo tudi uradnega komentatorja in svojega fotografa. Ob tej priložnosti se iskreno zahvaljujemo vsem tem posameznikom in društvom, ki so na takšen ali drugačen način prispevali k odlični organizaciji otvoritvene tekme in spremljajočih dogodkov.

Pripravil: Marjan Bogataj, foto: Aleš Hafner