01.05.2012 Prvomajsko kresovanje - Športno društvo PREDDVOR

01.05.2012 Prvomajsko kresovanje

Tudi letos smo se v ŠD STORŽIČ-Preddvor odločili, da ponovno pripravimo prvomajsko kresovanje. Namen je bil predvsem druženje članov športnega društva in širšega občinstva, pa tudi čiščenje in pospravljanje dračja ter drugih gorljivih odpadkov na območju nogometnega igrišča. Priprave na kres smo pričeli že v soboto 28. aprila, ko smo pripravili glavno konstrukcijo in razgrnili smrekovo dračje, da bi se v naslednjih dveh dneh dodobra posušilo. Na dan kresovanja pa nas je popoldne presenetila sicer kratkotrajna a močna nevihta in kazalo je, da tokrat z ognjem ne bo nič. Vseeno smo ob 18h začeli s postavljanjem namočene grmade, pomagali pa smo si tudi s suhim kartonom in odpadnim oljem. Ob 20h so se začeli zbirati prvi kresovalci in ob prijetnih zvokih glasbe je predsednik ŠD Roman Rogelj točno ob 21h prižgal ogenj. Najprej je kazalo, da bomo videli samo velik siv dimni oblak, vendar je kres hitro zagorel v polni veličini. Ob prijetni toploti ognja in dišavah z žara je zabava potekala še dolgo v noč.

Prvomajsko kresovanje 2012