Delo po skupinah - Športno društvo PREDDVOR

Delo po skupinah

Aktualno > Dogodki in odmevi > Smučarski tečaj 2014

Drugi dan naj bi bil po vremenskih napovedih najlepši dan v tem tednu počitnic, tako da smo ga dodobra izkoristili. Delo po skupinah je potekalo izvrstno, čeprav je bila tudi gneča na žičniških napravah zelo velika. Vmes smo spremljali tudi novice z olimpijskih iger iz Sočija, kjer smo zmagovali tako v hokeju kot tudi na našem smučarskem področju v veleslalomu. Ena od dejavnosti drugega dne je tudi skupinsko slikanje in takole izgleda naša tečajniška skupina skupaj:

- takole pa po posameznih skupinah, ki so bile zaradi velikega zanimanja za tečaj letos nekoliko večje:

Zelena skupina:
učitelj pripravnik Andraž Hafner in učitelj Janez Žnidaršič
Pia Krč, Karolina Lavrič, Žan Šenk, Miha Šlibar, Luka Šlibar, Gašper Arnež, Luka Roblek, Matija Arnež, Zala Jagodic

Prva borderska skupina

Luka Michel Bračič, Leon Fuchs, Andraž Snedec, Lan Jeler

Modra skupina
učitelj Marjan Bogataj
Alja Jekovec, Gregor Kos, Gregor Ekar, Katja Jekovec, Jakob Saje, Maja Vizjak, Julija B. Markovič, Lenart Kokalj

Oranžna skupina
učiteljica Jana Križaj Nunar
Ema Šlibar, Neža Rakovec, Marcela, Kos, Klemen Saje, Lana Hafner,
Laru Golob, Svit Tičar, Neja Cvek, Tinkara Perko, Nico Fuchs

Rumena skupina
učitelj Bogdan Sajovic
Jan Saje, Gašper Arzenšek, Alenka Ravnikar, Nika Arzenšek, Nika Roblek, Gaper Krč, Bor Snedec,
Katja Bogataj, Anamarija Bogataj, Andrej Bogataj, Maks Zager

Utrinki drugega dne:

Čeprav vremenarjem nekako nismo hoteli verjeti, pa nas je tretji dan v Kranjski Gori pričakalo močno deževje, čeprav v Preddvoru in med vožnjo še ni nič kazalo na to. Padla je odločitev, da bomo dopoldne prevedrili v Slovenskem planinskem muzeju v Mojstrani in še kaj koristnega izvedeli o planinstvu in krajih ob Triglavskem narodnem parku. Bilo je kar zanimivo, čeprav bi se rajši vozili po belih strminah. Dež je medtem skoraj ponehal, tako da smo se do kosila lahko zapeljali s smučmi in nato nadaljevali smučanje. Proti koncu smučarskega dne je spet začelo močneje deževati in kar veseli smo bili, ko smo se premočeni preoblačili v avtobusih in bili z mislimi že doma.

Utrinki tretjega dne:

Začeli smo spet zaupati vremenarjem, čeprav je to kar težko. Ponoči so nas budili nalivi z vetrom in skoraj neverjetno je bilo, da se je dež zjutraj po njihovih napovedih umiril skoraj skladno z našim odhodom v Kranjsko Goro. Med potjo je bilo na vetrobranskem steklu še nekaj kapelj, na cilju pa nič več. Vseeno pa nas je čakal namočen teren in megla. Ko smo se pred kosilom odpravili na trening veleslalomske tekme, je bila megla tako gosta, da se ni videlo niti od enih do naslednjih vratc. Vseeno smo opravili testno vožnjo, izkazalo pa se je, da je zaradi ledenih plošč ob vratcih in kupov mokrega snega varnost tečajnikov na progi ogrožena. Tudi nekaj padcev na meji poškodb je bilo razlog, da se je učiteljski zbor odločil, da letos uradnega tekmovanja ne bo. Čas smo potem izkoristili za učenje na snegu in izpad smučanja od prejšnjega dne. Staršem pa se opravičujemo, ker jih nismo mogli pravočasno obvestiti, da tekma odpade...

Nekaj utrinkov četrtega dne:

Foto: Slavko Alojz Bogataj